آموزش مسائل جنسی
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاريخ شنبه دهم فروردین ۱۳۹۲ توسط بیژن مرتضوی

 

در نگاه به فيلمهاي پورنو علاوه بر عوارض رواني فراوان، پس از يك تحريك ابتدايي اولين جوانه مشكلات آن‌ها در مقايسه زيبايي و حتي آلت خود و همسر خود با بازيگران اين فيلم ها ظاهر مي‌شود و حال آن كه زيبايي و صافي پوست آنان به خاطر نورپردازي شيطاني و كارهاي ديجيتال بر روي فيلم است و آلت آن‌ها هم علاوه بر انتخاب از بين استثناها با جراحيها و نيز تكنيكهاي خاص فيلم برداري به اشكال زيباتر از آن كه هستند در مي‌آيد. اينها مسائلي است كه خود غربيها در تحليل اين فيلمها مي‌گويند. حديث است كه جهنم پيچيده شده با شهوات و امام علي فرمود اي بسا لذت لحظه‌اي كه حزن و ندامت فراوان در پي آورد.

اين افراد خيلي زود متوجه تاثير نامطلوب اين برنامه هاي ضبط شده ويدئويي روي کودکان و نوجوانان خانواده و بر هم خوردن توازن ارتباطي بزرگسالان خانواده و حتي همسران شده و سعي مي‌كنند اين عادت ناپسند را ترک ‌كنند؛ اما واقعاً دشوار است؛ عين اعتياد، طبيعت ثانويه افراد مي‌شود. بد نيست بدانيم که تماشاي فيلم هاي مستهجن و حاوي سکس عريان حتي در کشورهاي اروپائي و در امريکا هم عملي زشت و حاکي از بيماري فرد تماشا کننده تلقي مي شود؛ البته در كتابها و مقالات و ملأ عام اينطور مي‌گويند اما در خلوتها هرگز از اين باتلاقي كه به دست خود درست كرده‌اند رهايي ندارند. پس اگر اينطور است اين‌همه فيلم مبتذل را چه كسي مصرف مي‌كند؟!

استفتائات

از مقام معظم رهبري و آيت الله فاضل لنكراني

پرسش:

آيا ديدن cd هاي غير مجاز و... كه احياناً انسان با آن مواجه مي شود اگر موجب شهوت نشود آيا مجاز است ؟

پاسخ:

مراجع تقليد نگاه كردن به عكس و فيلم نامحرم (نه عورت كه در فيلم هاي سكسي نمايش مي‌دهند و تماشاي آن‌ها مطلقا حرام است)به شروط ذيل راجايز مي دانند :

1- مسلمان و ناشناس بودن صاحب عكس يا فيلم

2- بقصد لذت وكاميابي جنسي نباشد .

3- احتمال ورود به مفاسد اجتماعي منتقي باشد .

فلذا مشاهده برنامه اي كه بقصد لذت وكاميابي هاي جنسي نبوده واطمينان از عدم ورود به مفسده دارد وصاحب چهره وسيما را نيز درصورت مسلمان بودن _ نشناسد مانعي ندارد . لكن غالباً ديدار تصاوير مستهجن تاثير گذار بوده وموجب انحراف وتحريك شهوت وحالت ريبه ويا لااقل زائل نمودن حال توجه به خدا و موجب غفلت است .

استفتائات مقام معظم رهبري، س 228: دانشجويان رشته پزشكي در خلال تحصيل، عكسها و فيلمهاي مختلفي را از اعضاي تناسلي بدن به قصد آموزش مي‌بينند، آيا اين عمل جايز است يا خير؟ ديدن عورت غير مماثل چه حكمي دارد؟

ج: نگاه كردن به فيلمها و تصاوير في نفسه اشكال ندارد به شرط اينكه به قصد لذت نبوده و خوف ارتكاب حرام هم وجود نداشته باسد. آنچه حرام است نگاه به بدن غير مماثل و لمس آن است و نگاه به فيلم يا عكس عورت ديگران هم خالي از اشكال نيست. (اجوبه الاستفتائات، مقام معظم رهبري)

پرسش:

ديدن فيلمهاي مستهجن خارجي و يا ايراني همراه با همسر براي تحريك شدن چه حكمي دارد ؟

پاسخ:

نگاه به فيلم هاي سكسي و مستهجن غالبا" موجب تحريك شهوت است و لذا تماشاي اين گونه فيلم ها جايز نيست و فرقي در اين حكم بين فيلم هاي خارجي و ايراني و بين اينكه بيننده با همسر يا ديگري باشد نيست. (ر.ك به س 1200 و 1201 اجوبه الاستفتائات چاپ جديد)

پرسش:

ديدن عكس يا فيلم زنان عريان براي يك زن حرام است يا نه؟ براي مردان چطور آيا ديدن عكس زنان عريان براي مردان حرام است؟ ديدن عكس يا فيلم مردان عريان براي زنان و مردان چه حكمي دارد؟در مورد دروس و فيلمهاي آموزشي پزشكي در دانشگاه چطور بايد عمل كرد؟آيا در مورد مسائل پزشكي نيز حرام است ؟

پاسخ:

نگاه به عكس و فيلم هاي سكسي و مستهجن غالبا" موجب تحريك شهوت و مقدمه ارتكاب گناه است و لذا تماشاي عكس و فيلم‏هاي محرك شهوت جنسي جايز نيست ، در اين حكم فرقي بين بيننده زن و مرد نيست. و براي آموزش پزشكي نگاه به آن بدون قصد لذت اشكال ندارد (استفتا از دفتر آيت الله بهجت).

نگاه كردن به فيلم هايي كه باعث تهييج شهوت مي شود، چه سوپر باشد و چه غير آن، چه ويدئويي باشد يا غير آن حرام است.( آيت الله فاضل،‌ جامع المسائل، ج1، ص 252 و 253)


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
  • پی اس پی
  • قالب وبلاگ